Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna


Logo WSEHWyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej została utworzona w 1997 roku. Uczelnia prowadzi studia licencjackie oraz magisterskie na kierunkach filologia angielska, filologia niemiecka oraz zarządzanie. Ponadto w ofercie edukacyjnej Uczelni znajdują się studia licencjackie na kierunku politologia oraz studia podyplomowe z zakresu języków obcych i zarządzania.

WSEH jest jedyną niepubliczną uczelnią na Podbeskidziu, posiadającą uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na kierunkach filologia (angielska i niemiecka) oraz zarządzanie. Współpracuje z Prywatnym Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych College THE TOP, które jako najstarsza szkoła językowa na Podbeskidziu przekazała uczelni swoje bogate tradycje oraz doświadczenie.

Uczelnia od początku swojego istnienia kładzie w programie kształcenia szczególny nacisk na wiedzę z zakresu nauk o Europie, języków obcych i na praktyki zawodowe, co w warunkach członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest szczególnie ważne dla absolwentów Uczelni, a także dla regionu i kraju.

Studenci mają możliwość korzystania z usług Biura Karier, dobrze zaopatrzonej biblioteki, uczelnianego pubu Oskar Wilde oraz licznych sal dydaktycznych, pracowni  i laboratoriów.

„Misją Uczelni jest obudzić w studentach niepohamowaną ciekawość świata”

Misja ta jest realizowana poprzez kształtowanie w studentach twórczych osobowości oraz umiejętności zdobywania potrzebnej wiedzy, a także wysoką jakość kształcenia i elastyczny system nauczania.

Więcej informacji na temat Uczelni można znaleźć na stronie: www.wseh.pl