TRW Braking Systems Polska


trwssNasz produkt: Układ wspomagania hamulcowego wraz z pompą hamulcową

TRW Automotive jest dostawcą wysokiej klasy układów wspomagania hamulcowego i pomp hamulcowych, które prócz wysokiej jakości, charakteryzuje niezawodne działanie. Spółka opracowała i dostarcza systemy wspomagania hamulców Girvac, który przy minimalnej wadze własnej, osiąga świetne wyniki hamowania. Systemy te wykorzystują układy wspomagania hamulcowego Girvac o wyjątkowej konstrukcji. Zastosowanie trzpienia usztywniającego zapewnia odpowiednią wytrzymałość układu. Efektem tego jest lepsza skuteczność działania oraz znacznie lżejsza i cieńsza obudowa, która tym samym nie musi przenosić obciążeń, jak ma to miejsce w przypadku wielu modeli, produkowanych przez konkurencję.

Układy wspomagania i pompy hamulcowe marki TRW szczycą się szerokim portfolio pojazdów, od małych modeli samochodów osobowych i platformy SUV, po ciężarówki. Systemy gwarantują lepsze możliwości instalacji układów i mniejszą wagę, począwszy od rozwiązań w postaci mikro pomp hamulcowych, oraz pomp z aluminium, poprzez pompy hamulcowe do układów „heavy-duty” o dużej wytrzymałości i zmiennych warunkach obciążeń dla lekkich ciężarówek.

Gliwicki zakład TRW położony jest w obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest jednym z najważniejszych producentów systemów hamulcowych i układów wspomagania wraz pompą hamulcową w Europie oraz jednym z istotnych pracodawców w regionie. Poza montażem układów wspomagania w zakładzie obrabiane są również korpusy pomp hamulcowych.

Obecnie, na 18 liniach produkcyjnych montowane jest około 4mln układów wspomagania rocznie, przy udziale ponad 500 osobowej załogi firmy. W gronie naszych stałych klientów znajdują się takie firmy motoryzacyjne jak PSA, Renault-Nissan, Fiat, Mercedes-Daimler, BMW,General Motors, VW, Porsche, NCC. Wysokie wymagania jakościowe, standardy produkcyjne oraz normy  BHP, stała troska o ochronę środowiska, pracownicze programy szkoleniowe, które pozwoliły nam odnieść dotychczasowe sukcesy są dla nas cennym biznesowym doświadczeniem i podstawą dalszego rozwoju.

Lokalizacja zakładu w Gliwicach zapewnia optymalny zasięg dostaw do obecnych klientów z punktu widzenia logistycznego a aktualne i planowane poszerzanie rynku odbiorców TRW o kraje wschodnie, dodatkowo potwierdza trafność usytuowania głównego ośrodka w tym obszarze.

Gliwickie TRW jest ponadto pierwszym i do niedawna jedynym zakładem koncernu produkującym układy wspomagania z wersją pompy hamulcowej FS oraz boostrem wyposażonym w mechaniczny system asystenta hamowania (mBA), co wraz z pozostałymi wersjami produktu daje pełny asortyment oferowany przez TRW w sektorze układów wspomagania hamulców.