Polskapresse S.A.


Polska Dziennik Zachodni” to największa gazeta regionalna w Polsce. Założony został w 1945 roku. W 2004 roku połączony z Trybuną Śląską.

Wychodzący w województwie śląskim i zachodniej Małopolsce „Polska Dziennik Zachodni” ma 32 tygodniki powiatowe, dodawane do wydania magazynowego.

„Polska Dziennik Zachodni” informuje czytelnika nie tylko o sprawach zasadniczych, o tym co się dzieje w kraju i na świecie, ale także o problemach z najbliższej okolicy, miasta, dzielnicy.

W piątkowym magazynie publikują teksty znani publicyści i felietoniści, jak Jan Miodek, biskup Tadeusz Pieronek.

„Polska Dziennik Zachodni” to mocno rozwinięty sport lokalny oraz niezmienny od kilkudziesięciu lat felieton rysunkowy Gwidona Miklaszewskiego.

„Polska Dziennik Zachodni” od kilkunastu lat przyznaje także prestiżowe nagrody Miody i Chrzany – dla najbardziej i najmniej zasłużonych ludzi regionu.

„Polska Dziennik Zachodni” jest wydawany przez spółkę Polskapresse Oddział Prasa Śląska.

Nagrody i wyróżnienia:

  • Nagroda Dziennikarska im. Mariana Krzaka za 2005 rok dla Beaty Sypuły
  • Konkurs „Pomóżcie nam zachować pamięć”, zorganizowanym przez Fundację Polsko-Niemieckie Pojednanie, Polską Unię Ofiar Nazizmu oraz Niemiecki Instytut Historyczny(2005) wyróżnienie dla Beaty Sypuły
  • Konkurs BZ WBK Press Foto 2005 – II miejsce dla Arkadiusza Gola oraz wyróżnienie dla Mikołaja Suchana w kategorii Portret za zdjęcie ojca Leona Knabita.
  • Nagroda prezydenta Katowic w dziedzinie kultury dla publicystki Henryki Wach-Malickiej (2005)