NGK


Logo NGKFirma NGK Ceramics Polska wchodzi w skład międzynarodowej grupy światowego lidera materiałów technologicznych. Grupa ta wywodzi się z założonej w 1919 r. w Japonii fabryki ceramiki przemysłowej. Obecnie korporacja jest liderem we wszystkich kierunkach swojej działalności w wielu regionach świata, w ramach czterech grup biznesowych: Przemysł elektryczny, Produkty Ceramiczne, Inżynieria, Przemysł Elektroniczny.

Zakład produkcyjny NGK Ceramics Polska powstał w Gliwickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w styczniu 2003 r. Spółka specjalizuje się w produkcji wkładów ceramicznych do katalizatorów dieslowych przetwarzających szkodliwe składniki gazów spalinowych w bezpieczne dla środowiska substancje. Produkty i  technologie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego i mają wpływ na podniesienie jakości życia. Ceramiczny komponent katalizatorów silnikowych jest stosowanych przez producentów samochodów na całym świecie.

Zakład produkcyjny NGK Ceramics Polska to jedna z największych inwestycji w Gliwicach, obecnie w zakładzie pracuje ok. 2700 pracowników co sprawia, iż stanowi on niebagatelne znaczenie strategiczno-ekonomiczne dla miasta i całego województwa śląskiego.