Lear Corporation


learLear Corporation Poland II Sp. z o.o.

Branża: Przemysł motoryzacyjny

Lear Corporation jest wiodącym światowym dostawcą komponentów wyposażenia wnętrz samochodów, skupionym na kompleksowej, zintegrowanej obsłudze klienta w 2 obszarach:

  • systemy siedzeń,
  • systemy elektroniczne i elektryczne.

Światowej klasy i najwyższej jakości produkty Lear Corporation są dziś projektowane i produkowane przez ok. 110 tysięcy pracowników w 207 zakładach ulokowanych w 36 krajach. Obecnie w Polsce Lear Corporation posiada 5 zakładów, w których pracuje łącznie około 7.000 osób.

Lear Corporation Poland II Sp. z o.o., Tychy posiada trzy jednostki należące do Dywizji Siedzeń Samochodowych – dwie produkcyjne oraz jedną o charakterze badawczo-rozwojowym.

Zakład Trim powstał w 1998 r. Składa się z Wydziału Poszyć (krojownia oraz szwalnia), Wydziału Pianek (linii automatyczna służąca do wyrobu zagłówków oraz pianek do siedzeń samochodowych), Wydział Montażu (montaż siedzeń, podłokietników i zagłówków). Zakład Metalowy funkcjonuje od 2005 roku. W oparciu o takie procesy technologiczne jak spawanie, lakierowanie i montaż produkowane są w nim szkielety siedzeń samochodowych.

Trim Development Center to centrum inżynieryjne zajmujące się opracowywaniem dokumentacji techniczno-konstrukcyjnej do projektów poszyciowych realizowanych w centrach technicznych Lear oraz będące wsparciem dla zakładów produkcyjnych.

Klientami LCP II są m.in. Jaguar, BMW, Ford, VW, Land Rover, Mercedes, Toyota, Peugeot, Renault, Citroen, Fiat, Nissan, Seat, Skoda, Opel, Audi i Lancia.

Pozostałe polskie zakłady Lear mieszczą się w Jarosławiu, Legnicy i Mielcu.