Kariera na start – poprzednie wpisy


Kariera nie może czekać

 

Boisz się porażek? Bój się bezczynności, bo to ona jest prawdziwą porażką!

Nawet jeśli masz za sobą nieudane próby poszukiwani stażu, nie przejmuj się próbuj dalej jednak tym razem bądź mądrzejszy i zgłoś się do Kariery!

Kariera na „starcie” nie zawsze jest łatwa, jednak ważne jest to aby się nie zniechęcać tylko działać, zdobywać cenne doświadczenie, nawet to z pozoru złe. Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi, a nicnierobienie samo w sobie jest dużym błędem 🙂

Drogi Studencie! Drogi Absolwencie! Nie czekaj dłużej, zgłoś się do Kariery!

rekrutacja.karieranastart@gmail.com


Patroni merytoryczni

 

Nasz program stażowy Kariera na Start nabiera rozpędu!

Niezmiernie miło nam poinformować, że dołączyli do nas dwaj nowi partnerzy merytoryczni: Wyższa Szkoła Biznesu  w Dąbrowie Górnicze oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie.

Zapraszamy do odwiedzania stron naszych patronów. W celu wejścia na Ich strony internetowe, wystarczy kliknąć na loga znajdujące się po prawej stronie.

ZBIORCZE_logo_wsb_pion

WSB Chorzów_logotyp


 Sylwetki ambasadorów

 

W zakładce „O projekcie” -> „Program Ambasadorski” będziemy zamieszczali sylwetki naszych ambasadorów. Zapraszamy do przeglądania galerii. W dalszym ciągu jesteśmy otwarci na nowych kandydatów. Dołącz do nas i Ty!


PwC Service Delivery Center

 

Czy wiecie, że…

pwcjeden z naszych fundatorów staży – firma PwC Service Delivery Center http://kariera.pwc.pl/sdc/index.html w 2016 r. została uznana przez dziennik „Rzeczpospolita” największą firmą doradztwa podatkowego 10-lecia?  

Podjęcie stażu w tak renomowanej firmie z pewnością będzie znakomitym początkiem kariery zawodowej.


Rusza Akademia Kariery

 

sala-szkoleniowa

„Psychologia kłamstwa dla studenta”  Taki będzie temat pierwszego szkolenia z cyklu AKADEMIA KARIERY. Odbędzie się ono w naszym biurze w Katowicach przy ul. 3-Maja 22 (IV piętro). Szkolenie będzie prowadził Pan Roman Kraczla. Zgłoszenia przyjmujemy na adres: rekrutacja.karieranastart@gmail.com. Termin szkolenia – 18 stycznia. Ilość miejsc ograniczona, zapraszamy!


 

Pragniemy złożyć Państwu Życzenia Zdrowych

i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2017 Roku

zespół Kariery na Start.

murapol


Grono studentów i absolwentów zainteresowanych pracą w różnych branżach stale się powiększa. Dziękujemy za zainteresowanie i czekamy na dalsze zg1łoszenia! 🙂

Wierzymy, że studentom i absolwentom, którzy zgłosili się do nas, uda się znaleźć satysfakcjonujący staż, pozwalająca im rozwinąć skrzydła w karierze zawodowej. Mamy też nadzieję, że osoby pracujące w firmach będą zadowolone ze swoich stażystów.

 


 

murapol2

Grupa Murapol S.A. to przede wszystkim firma deweloperska, jednak działa ona również charytatywnie. Więcej informacji na naszym głównym sponsorze na oficjalnej stronie  http://www.murapol.pl/o-firmie#o-firmie.

 


Wywiady

Utworzyliśmy nową zakładkę „wywiady” z ciekawymi osobowościami, reprezentującymi prestiżowe firmy w województwie śląskim. Wywiady znajdziecie w menu -> o projekcie.

Pierwszy wywiad przeprowadziliśmy z Panią dr Sylwią Jarosławską – Sobór, rzecznikiem prasowym Głównego Instytutu Górnictwa.


Grono ambasadorów Kariery na Start, stale się powiększa

Wczoraj dołączyli do nas Żaneta, Kasia i Damian. Liczymy na owocną współpracę. Śledźcie aktualności dotyczące działań ambasadorów w menu -> o projekcie -> program ambasadorski.

img_20161208_121530908-kompresja


Zainaugurowaliśmy kolejną edycję podczas konferencji w Strefie Centralnej!

 

konferencja-foto

Rozpoczęła się siódma edycja programu stażowego KARIERA NA START. W czwartek 27 października w Strefie Centralnej przy Placu Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach odbyła się konferencja inauguracyjna programu stażowego, który od sześciu lat organizowany jest przez firmę SMG/KRC Poland.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele dużych przedsiębiorstw z województwa śląskiego, przedstawiciele wyższych uczelni oraz studenci. Podczas spotkania zaprezentowane zostały wnioski z dotychczasowej działalności programu oraz przedstawiono raport podsumowujący poprzednią, szóstą edycję.
Kariera na Start to program, który ma na celu wsparcie rozwoju studentów i młodych absolwentów z województwa śląskiego poprzez umożliwienie im wzbogacenia wiedzy akademickiej pierwszym doświadczeniem na rynku pracy.
Siódma edycja KARIERY NA START z dużą uwagą pochyla się nad potrzebami młodego pokolenia oraz postulatami pracodawców z bazującymi na dotychczasowej współpracy. Chcemy, aby bardziej niż kiedykolwiek staż w ramach naszego programu angażował partnerów i uczestników we współodpowiedzialność za rozwój młodych pracowników oraz wychodziła naprzeciw wymaganiom pracodawców z województwa śląskiego.
W tym roku zaplanowane zostały działania zmierzające do bezpośredniego zainteresowania programem młodych ludzi studiujących na uczelniach w województwie śląskim. W nowej edycji pojawią się Punkty Informacyjne i Program Ambasadorski oraz Akademia Talentów czyli szkolenia mające na celu podnoszenie umiejętności studentów i absolwentów. Celem Kariery jest podnoszenie świadomości młodych ludzi w zakresie ich kompetencji oraz pomoc w rozpoczęciu ścieżki zawodowej.
Partnerem strategicznym VII edycji programu jest Grupa Murapol, która na Śląsku realizuje projekty mieszkaniowe w Katowicach, Tychach, Siewierzu i Bielsku-Białej. Murapol to jeden z liderów polskiego rynku deweloperskiego, który rokrocznie zyskuje uznanie coraz szerszego grona klientów, pobijając tym samym kolejne rekordy sprzedaży mieszkań. Za sukcesy biznesowe Grupy odpowiadają specjaliści, którzy mogą rozwijać tu swoje talenty. Dziś Spółka zatrudnia ponad 330 osób.

Podczas konferencji Prezes Zarządu Murapol S.A. Michał Sapota powiedział, że projekt KARIERA NA START to ważna dla jego firmy inicjatywa, doskonale wpisująca się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu. Mówił, o tym jak ważni są ludzie posiadający wysokie kompetencje, specjalistyczną wiedzę oraz zaangażowanie. Stwierdził, że zespół Grupy Murapol to obecnie najlepsi na rynku specjaliści, których wiedza i doświadczenie mogą być inspiracją dla wielu młodych ludzi, którzy dopiero wejdą na rynek pracy.
Dzięki Karierze na Start już ponad setka ambitnych, młodych ludzi miała okazję odbyć płatny staż, a połowa z nich znalazła zarazem swoją pierwszą pracę. Dzięki profesjonalnemu procesowi rekrutacji, Kariera dostarcza przedsiębiorcom kompetentnych stażystów i pracowników jednocześnie promuje społeczną odpowiedzialność biznesu oraz zaangażowanie w rozwój regionu.

Galeria zdjęć z konferencji

 


Grupa Murapol S.A. – Sponsor Główny VII edycji Kariery na Start

murapol-logo

Grupa Murapol została głównym partnerem programu „Kariera na Start”, by wspierać młodych i utalentowanych studentów z województwa śląskiego. Deweloper odważnie stawia na absolwentów, będąc niejednokrotnie miejscem pierwszej pracy. Młodzi ludzie wnoszą do Murapolu swoje pasje i zaangażowanie. W zamian zdobywają cenne doświadczanie zawodowe i wykorzystują zdobytą na studiach wiedzę w praktyce.

Grupa Murapol to deweloper nr 1 w Polsce, który rokrocznie pobija rekordy i sprzedaje najwięcej mieszkań w kraju. Od 15 lat projektuje i buduje osiedla m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy Wrocławiu. Na Śląsku Spółka jest obecna w Katowicach, Tychach, Siewierzu i Bielsku-Białej. W całej Polsce Murapol z sukcesem zrealizował już 81 inwestycji, w których mieszka ponad 16 tysięcy osób.

Dzięki wsparciu Grupy Murapol będziemy mogli w tym roku uruchomić program ambasadorski Kariery oraz promocję programu na największych uczelniach w naszym województwie. Ponadto będzie również możliwość odbycia stażu w siedzibie, w Bielsku-Białej.

Więcej informacji o Grupie w zakładce Sponsor główny

Dziękujemy za okazane zaufanie!

 


Kto będzie wspierał Karierę na start w VII edycji?

Wraz z rozpoczęciem 7. edycji Kariery na start, zarówno nowe, jak i dotychczas wspierające nas organizacje zapewniły nam swoje wsparcie medialne i merytoryczne.

Dzisiaj z wielką radością prezentujemy wam kolejnego fundatora staży firmę PwC SDC.

Logo PwC SDC

Zachęcamy do aplikowania na stanowiska!

Płatny Program Stażowy (j. angielski)

Płatny Program Stażowy (j. angielski, MS Excel)

Elastyczna praca z językiem niemieckim

Zachęcamy do aplikowania za pośrednictwem formularza dostępnego w zakładce Dla studenta -> Zgłoś się!


Wpisy z VI edycji