Laureatka – Kamila Pomykała


Galeria laureatów: Kamila Pomykała

Kamila Pomykała

 

Kamila Pomykała, absolwentka Analityki Gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach opowiada o stażu w gliwickim oddziale BGŻ:

 

Kariera na start: Studiując Analitykę gospodarczą miałaś pewnie wyobrażenia dotyczące pracy w banku. Staż w BGŻ na pewno był okazją do zestawienia z rzeczywistością. Jak wypadła ta konfrontacja?

Kamila Pomykała: Muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym, jak wygląda praca bankowca. W mojej placówce profesjonalizm pracowników znakomicie komponuje się z nieustającą współpracą, która podwaja codzienną satysfakcję z wykonywanych obowiązków. Cieszę się, że mogłam zdobyć w niej doświadczenie, które z pewnością będzie dla mnie cenną pozycją w CV.

KnS: Czy staż wzbogacił Twoją wiedzę? Czego się nauczyłaś?

KP: Trudno wymienić wszystko, czego się nauczyłam przez cały okres stażu… J Moje codzienne obowiązki opierały się na wsparciu doradców detalicznych jak biznesowych, dzięki czemu mogłam poznać dwa odrębne podejścia do klienta.

KnS: Jak oceniasz staż? Dlaczego warto było wziąć udział w „Karierze na start”?

KP: W skali od jeden do pięć, daję mocną czwórkę. Sądzę, że programy stażowe to przede wszystkim szansa na odnalezienie swojej drogi zawodowej, która zwykle po zakończeniu studiów nie jest sprecyzowana.

KnS: Prowadząc te krótkie rozmowy z laureatami, walczymy ze stereotypem laureata „Kariery…” jako studenta, który całe swoje życie poświęca nauce i doświadczeniom zawodowym. Co robisz „po godzinach”?

KP: Interesuję się literaturą niszową, lubię też aktywność fizyczną, taką jak zumba czy łyżwiarstwo amatorskie.

KnS: Dziękujemy i życzymy sukcesów.