Podsumowanie I edycji


Podsumowanie I edycji

Pierwsza edycja programu stażowego „Kariera na start” trwała od lutego do września 2011 roku. W tym czasie zespół programu koncentrował się na prowadzeniu akcji promocyjnej projektu. Jednakże sukces programu nie byłby możliwy bez zaangażowania w całe przedsięwzięcie kilku znaczących organizacji. Patronat medialny nad programem objęli: Dziennik Zachodni, Radio Katowice oraz Telewizja Katowice. Wśród studentów rozpromować program pomogło nam Radio Egida. Dzięki patronom medialnym, zaangażowaniu organizatorów oraz Patronatowi Honorowemu Marszałka Województwa Śląskiego projekt „Kariera na start” stał się programem realizowanym w myśl idei pomocy
z jednej strony młodym ludziom, którzy pragną zrobić swój pierwszy krok w karierze zawodowej, z drugiej strony pracodawcom, poszukującym najzdolniejszych osób do swoich zespołów.

Nad merytorycznym przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwali eksperci z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka i Politechniki Śląskiej.

Dzięki zaangażowaniu Organizatorów, a także patronów programu udało nam się dotrzeć do ponad 600 firm. W I etapie Konkursu, który polegał na rejestracji na stronie internetowej otrzymaliśmy 150 zgłoszeń zarówno studentów, jak i absolwentów.

Wśród firm fundujących staże znalazły się:
ATAXO POLAND, BANK BGŻ, BANK ZACHODNI WBK, DMS CONSULTING, GENERAL MOTORS, LEAR CORPORATION, NOMA2, UPOS SYSTEM.