eSKY


eSkyeSKY.pl – e-commerce

Spółka jest liderem w segmencie sprzedaży produktów turystycznych on-line w Polsce. Należy do niej ponad 50 proc. polskiego rynku agencyjnej  sprzedaży biletów lotniczych. Jest ona członkiem elitarnej grupy agentów International Air Transport Association (IATA).

 

Sukces firmy, opiera się między innymi o autorską, innowacyjną na skalę europejską platformę eSKY Travel Search (ETS). Wśród partnerów Spółki, korzystających z jej systemu wyszukiwania można wymienić: Onet.pl (www.esky.onet.pl), Wirtualna Polska (www.esky.wp.pl), pasażer.com, fly4free.pl, eLot.pl.

eSKY.pl S.A. jest jedynym serwisem turystycznym w Polsce działającym wyłącznie na rynku on-line. Żadna inna firma z tego segmentu, nie posiada w swoim portfolio wszystkich produktów potrzebnych do zorganizowania wyjazdu: od biletów lotniczych (linii regularnych i tanich), poprzez hotele, ubezpieczenia podróżne i bilety na europejskie koleje.

Spółka dwa lata pod rząd – w roku 2012 i 2013 – została wyróżniona w rankingu Deloitte „Technology Fast 50 Central Europe 2012” oraz w kategorii specjalnej tegoż rankingu – „BIG 5”. Zwycięzców typowano w oparciu o wyniki finansowe z ostatnich pięciu lat działalności. W przypadku kategorii „Big 5” podstawowym kryterium jest osiągnięcie w ostatnim roku podlegającym ocenie minimum 25 mln euro przychodu.

Serwis eSKY.pl kilkakrotnie został też laureatem takich nagród jak: Gazela Biznesu – przyznawana najszybciej rozwijającym się przedsiębiorstwom; Diament Forbesa – wręczany spółkom najszybciej zwiększającym swoją wartość rynkową. Firma dwukrotnie otrzymała Certyfikat Innowacyjności przyznawany przez Sieć Naukową MSN i Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Obecnie Spółka posiada trzy zagraniczne serwisy siostrzane: w Bułgarii, Rumunii i Brazylii. W jej planach jest dalsza ekspansja.