Enersys


Enersys_150

EnerSys jest światowym producentem akumulatorów oraz urządzeń ładujących przeznaczonych do zasilania różnego rodzaju pojazdów elektrycznych, wykorzystywanych głównie w transporcie magazynowym, do napędu maszyn myjących, do napędu wózków osobowych itp.

EnerSys utrzymuje pozycję globalnego lidera na wybranych rynkach rozwiązań związanych z magazynowaniem energii dzięki zapewnieniu Klientom nadzwyczajnych usług oraz ciągłym spełnianiu i wyprzedzaniu ich oczekiwań. EnerSys prezentuje  kulturę świadczącą o szacunku dla Klientów, firm i organizacji współpracujących, dostawców i wewnętrznych struktur skupiając się na maksymalizowaniu wartości akcji będących w posiadaniu udziałowców.

Zakłady EnerSys znajdują się na każdym kontynencie zatrudniając blisko 10 000 osób, w fabryce w Bielsku-Białej pracuje obecnie ok 600 osób.

Od 2008 roku oprócz EnerSys Sp. z o.o. istnieje odrębna jednostka organizacyjna o statusie zakładu: EnerSys Sp. z o.o. Zakład Centrum Administracyjne, popularnie nazywane SSC (Shared Service Center), które specjalizuje się w usługach wewnętrznych firmy takich jak: Obsługa Klienta, Księgowość, IT Service Desk, Europe Finance. Ten stosunkowo młody człon prężnie się rozwija i w obecnym kształcie zatrudnia blisko 120 osób.