Bombardier


logobombardierBombardier jest największym inwestorem międzynarodowym w branży transportu szynowego w Polsce. Zatrudnia około 1000 osób w zakładach w Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Szeroki zakres działalności obejmuje:

– produkcję nadwozi lokomotyw, ram wózków dla pociągów wielkich prędkości, zespołów trakcyjnych

– ruchu regionalnego, tramwajów i wagonów metra
– projektowanie i produkcję systemów sterowania i kontroli ruchu kolejowego
– produkcję aparatury elektrycznej
– usługi utrzymania urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz taboru kolejowego

Pociągi piętrowe nowej generacji BOMBARDIER TWINDEXX eksploatowane są w Polsce przez Koleje Mazowieckie. Lokomotywy z rodziny TRAXX użytkują m.in. LOTOS Kolej, Pol-Miedź Trans oraz Koleje Mazowieckie. Nowoczesne niskopodłogowe tramwaje FLEXITY usprawniają transport miejski w Krakowie, Gdańsku i Łodzi. Na większości głównych linii kolejowych użytkowane są systemy sterowania ruchem kolejowym, zaprojektowane i wyprodukowane przez Bombardier Transportation. Od czerwca 2012 roku nowoczesne samoloty turbośmigłowe BOMBARDIER Q400 NextGen w lotach krajowych i międzynarodowych wykorzystuje Eurolot S.A.

Sukces rynkowy Bombardier zawdzięcza naciskowi, jaki kładzie na innowacje technologiczne zgodne z duchem poszanowania środowiska naturalnego. Takie podejście do nowoczesności stanowi odpowiedź Bombardiera na potrzeby Klientów i wyraz odpowiedzialności firmy, działającej zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nasza siostrzana dywizja, Bombardier Aerospace, projektuje, produkuje i obsługuje innowacyjne produkty lotnicze na rynku samolotów biznesowych, komercyjnych i specjalnych oraz samolotów-amfibii. Bombardier Aerospace posiada najbardziej kompleksową ofertę samolotów i jest na pierwszym miejscu na rynku samolotów biznesowych i regionalnych. W 2012 roku Bombardier podpisał umowę z Eurolot S.A. na dostawę ośmiu samolotów turbośmigłowych Q400 NextGen z opcją na dodatkowe 12 maszyn. Nowa flota nowoczesnych samolotów turbośmigłowych obsługuje krajową i zagraniczną siatkę połączeń polskiego przewoźnika.

W koncernie Bombardier zatrudnionych jest obecnie ponad 70 000 osób, wspólnie pracujących każdego dnia nad usprawnianiem transportu pasażerskiego i towarowego na całym świecie.

Jesteśmy globalnym koncernem posiadającym 80 zakładów produkcyjnych i inżynieryjnych w 26 krajach oraz sieć centrów serwisowych na całym świecie. Zaliczamy się do liderów w dwóch dynamicznie rozwijających się branżach. W Polsce zatrudniamy obecnie około 1000 pracowników w zakładach zlokalizowanych w Katowicach, Łodzi, Warszawie oraz Wrocławiu.

W przemyśle lotniczym posiadamy najbardziej kompleksową ofertę samolotów i jesteśmy liderem zarówno na rynku samolotów biznesowych jak i pasażerskich. W branży transportu kolejowego jesteśmy największym producentem wyposażenia i systemów.