O dziennikarstwie i PR


Public Relations i Dziennikarstwo są w skomplikowanym związku.

logo_progress

 

Interesujesz się branżą medialną, ale nie wiesz, jak osiągnąć w niej sukces? Zastanawiasz się którą drogę wybrać – dziennikarstwo czy PR? Zadajesz sobie pytanie: czy dziennikarze  i PR-owcy rzeczywiście tworzą skomplikowany związek? To wydarzenie jest właśnie dla Ciebie. Już 16 i 17 kwietnia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się kolejna edycja Konferencji pt. „Status związku: to skomplikowane. O PR i Dziennikarstwie słów kilka”.

 

Głównym celem Konferencji będzie odpowiedzenie na nurtuje pytania studentów. Między innymi: Jak osiągnąć sukces w PR, bądź dziennikarstwie i spełniać się zawodowo? Który z tych zawodów jest bardziej opłacalny? Jak stać się kompetentnym przedstawicielem branży medialnej? Czy PR-owcy i dziennikarze się lubią? A także, czy na Śląsku jest możliwa kariera w branży medialnej? Na te i wiele innych pytań studentów podczas Konferencji odpowiedzą przedstawiciele branży Public Relations i dziennikarstwa.

 

Wydarzenie dotyczące tematyki Public Relations to cykliczna impreza organizowana przez SOPR PRogress. Podczas tegorocznej edycji Organizatorki obrały jeden, najważniejszy cel – uświadomić wszystkich studentów zainteresowanych tematyką mediów, w jakie działania powinni się angażować by odnieść sukces. Pierwszy dzień konferencji odbędzie się pod hasłem „Lifestyle”. Omówione zostaną tematy związane z modą,  gastronomią oraz kulturą. Drugi dzień natomiast będzie dotyczył tematów społeczno-ekonomicznych tj.: praca na Śląsku, medycyna i biznes.

 

Prelegenci, którzy wystąpią podczas wydarzenia to m.in.: Marek Nowicki – redaktor „Faktów” TVN; Karolina Liberka – zastępca Redaktora Naczelnego magazynu „Marketing w praktyce”; Iza Święs – właścicielka marki odzieżowej Furelle; Ilona Kanclerz – projektantka, pomysłodawczyni projektu „Modny Śląsk” oraz Magdalena Gościniak – rzecznik prasowy Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

 

Zaproszeni specjaliści opowiedzą nam o swoim doświadczeniu, podpowiedzą jak obrać ścieżkę swojej kariery oraz jak przetrwać w bardzo trudnym świecie mediów. Wydarzenie jest bezpłatne. Wstęp jest wolny. Zapraszamy także do śledzenia wszystkich najnowszych informacji dot. Konferencji na Facebook’u:

https://www.facebook.com/events/656138791199274/656138894532597/

konferencja_progress_kariera_na_start