5 fajnych firm na Śląsku


5 fajnych firm na Śląsku, w których zdobędziesz doświadczenie tego lata.

 

Masz już plany na tegoroczne wakacje?

Marzysz o odkrywaniu świata i smakowaniu egzotycznych kultur? A może wolałbyś wygrzewać się na rozpalonej słońcem plaży? Jeśli dobrze zaplanujesz swoją przyszłość, wszystkie te marzenia mogą stać się rzeczywistością. Jednak, by jutro wybrać się w podróż życia, dziś musisz zapewnić sobie dobry start. Jak to zrobić?

Aby zyskać cenne doświadczenie i dobrze przygotować się do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej, warto w tym roku, zamiast na Karaiby wybrać się… na staż.

Jak znaleźć dobry staż?

Mimo, iż oferty stażowe mnożą się w okresie wiosennym tak, jak oferty egzotycznych wycieczek w biurach podróży, trudno jest znaleźć te naprawdę wartościowe. Szukanie dobrego stażu, który pozwoli Ci rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje to nie lada wyzwanie. Aby nie zmarnować miesięcy przeznaczonych na wakacyjne stażowanie, polecamy te staże, i tych pracodawców, których sami starannie sprawdziliśmy. Wszystkie staże, organizowane w ramach Kariery na start są płatne i przebiegają w zgodzie z programem stażu a uczestnicy znajdują się pod stałą opieką wyznaczonych przez firmę mentorów.

Co roku rzesze naszych laureatów przekonują się, że dobry staż to miękkie lądowanie na rynku pracy.  Aż 51% z nich swój staż zakończyło podjęciem stałej współpracy z firmą.

W Karierze na start właśnie oficjalnie przywitaliśmy pierwsze firmy, które w tym roku  zainwestowały w rozwój młodych. W jakich firmach warto stażować w tym roku?

Screen_mniejszy

Na zdjęciu: Karolina Miera z działu technologicznego firmy Conbelts SA, laureatka programu Kariera na start

 

Conbelts SA:  dział handlowy i technologia chemiczna

Firma Conbelts z Bytomia zajmuje się produkcją taśm przenośnikowych z rdzeniem tkaninowym, mieszanek gumowych i innych wyrobów wykonanych na bazie gumy i PVC. W poprzednich edycjach Kariery na start  ufundowała już cztery miejsca stażowe w działach technologicznych. Wszystkie laureatki naszego programu otrzymały propozycję dalszej współpracy.

W tym roku firma planuje przyjąć stażystów do działów: technologii chemicznej, techniczno-produkcyjnego oraz handlowego.

 

EnerSys zaprasza dp działów księgowości i Obsługi klienta

Firma EnerSys z siedzibą w Bielsku-Białej, będąca producentem akumulatorów oraz urządzeń ładujących przeznaczonych do zasilania różnego rodzaju pojazdów elektrycznych. Firma zorganizowała już pięć miejsc stażowych w ramach konkursu Kariera na start, co roku zapraszając studentów i absolwentów kierunków związanych z finansami i księgowością.

Jakie osoby są najbardziej poszukiwane w firmie EnerSys? Cenimy umiejętność odnalezienia się w nowym miejscu i dobre posługiwanie się posiadaną wiedzą. Oprócz tego zawsze ważna jest otwartość i dociekliwość stażysty i oczywiście chęć nauki. Zwracamy również uwagę na to, aby stażyści byli osobami komunikatywnymi między innymi w takim sensie, że potrafią pytać, jeśli czegoś nie rozumie – przyznaje Magdalena Barańska, Specjalista ds. Personalnych w firmie EnerSys.

W tym roku na staż do firmy EnerSys zapraszamy studentów zainteresowanych zdobywaniem doświadczenia w zakresie księgowości oraz obsługi klienta

Klaudia Pilch NGK_edited-1

Na zdjęciu: Klaudia Pilch z działu finansowego firmy NGK Ceramics, laureatka Kariery na start.

 

NGK Ceramics zaprasza do działu HR oraz produkcji.

NGK Ceramics Polska z Gliwic już po raz trzeci zdecydowała się na zaproszenie do siebie stażystów. Firma specjalizuje się w produkcji wkładów ceramicznych do katalizatorów dieslowych, które przetwarzają szkodliwe składniki gazów spalinowych w substancje bezpieczne dla środowiska. W ramach programu, w firmie NGK Ceramics stałą pracę znalazły już dwie laureatki Kariery na start, aktualne pracownice działu HR oraz działu finansowego.

Staż w NGK Ceramics wygrałam już po raz drugi. Bardzo pozytywne doświadczenia pracy w tej firmie zachęciły  mnie, by do niej wrócić. Poza tym, staże organizowane w ramach Kariery na start są płatne, więc zawsze to mały zastrzyk finansowy dla studenckiego portfela – zapewnia Ewa Witkiewicz, laureatka programu.

W tym roku firma zaprosi do siebie stażystów na stanowiska Asyatenta działu HR oraz Koordynatora ds. napraw (dział CD Shaping)

 

SIRIO Polska: staże dla studentów BHP i bezpieczeństwa pożarowego

Firma Sirio Polska z Bielska-Białej, będąca spółką grupy Fiat Chrysler Automobiles już po raz drugi zdecydowała się przyjąć do siebie stażystów w ramach programu Kariera na start. Firma zajmuje się rozwiązaniami z zakresu BHP oraz bezpieczeństwa przemysłowego, co roku zaprasza studentów, którzy chcą kształcić i rozwijać się we wspomnianych branżach.

Sirio

Na zdjęciu: Anna Janeczko, stażystka w firmie SIRIO Polska podczas Gali finałowej V edycji Kariery na start

 

Zakłady Tłuszczowe Bielmar dla humanistów i inżynierów

Zakłady Tłuszczowe Bielmar z Bielska-Białej produkują margaryny, tłuszcze roślinne, oleje roślinne i marynaty. Firma już po raz drugi zaprosi do siebie stażystów w programie Kariera na start. W poprzedniej edycji firma przyjęła na staż dwie osoby do działu marketingu.

Przeglądając oferty firm na profilu facebookowym programu natrafiłam na Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” w Bielsku – Białej, zgłosiłam się. Spędziłam tam bardzo przyjemne dwa miesiące. Zajmowałam się szeroko rozumianymi social mediami – wspomina czas stażu Katarzyna Sosna. Jak się okazuje czas spędziła nie był tylko przyjemnie ale i pożytecznie. – Właśnie rozpoczynam pracę w nowej firmie, gdzie również będą zajmowała się social mediami – zdradza Katarzyna. – Okazało się, że doświadczenie zdobyte podczas stażu przydało się też podczas rozmowy kwalifikacyjnej – dodaje.

W tym roku firma Bielmar przygotowała dla Was cztery miejsca stażowe w różnych działach firmy. Będą to: zespół ds. Marketingu i PR, dział Technologii i Optymalizacji Procesów, Sprzedaży oraz Informatyki.