Mateusz Wiatr


Galeria laureatów: Mateusz Wiatrzdjecie - Kariera na Start - Mateusz Wiatr

 

Mateusz Wiatr, laureat „Kariery na start” i stażysta w firmie Polstal Spółka Jawna opowiada o swoich doświadczeniach związanych z udziałem w programach stażowych.

 

Kariera na Start:  Jesteś laureatem dwóch programów stażowych, zgadza się?

Mateusz  Wiatr: Tak, staż w Polstalu trwał do końca sierpnia, a ponieważ zostałem laureatem kolejnego konkursu stażowego, przez cały wrzesień odbywałem staż w Ministerstwie Skarbu Państwa.

KnS: Jak wrażenia po stażu w Polstalu, zorganizowanym w ramach „Kariery…”?

MW: Bardzo pozytywnie! Udział w stażu w ramach projektu „Kariera na Start” przyczynił się do rozwoju moich umiejętności miękkich oraz handlowych. Uważam, że staż w firmie Polstal Spółka Jawna na stanowisku specjalisty ds. eksportu to był bardzo dobry wybór. W firmie panowała przyjazna atmosfera, szybko nawiązałem kontakt z pracownikami, którzy pomogli mi wdrożyć się w obowiązki.

KnS:  Czy staż przyczynił się do wzrostu Twoich umiejętności?

MW: Staż w Polstalu przyczynił się do polepszenia umiejętności zarządzania sobą w czasie oraz prowadzenia korespondencji biznesowej. Rozwinąłem swoje umiejętności językowe oraz poszerzyłem znajomość specjalistycznego słownictwa technicznego. Na stażu miałem możliwość prowadzenia korespondencji oraz rozmów handlowych w języku angielskim, włoskim oraz francuskim z zagranicznymi firmami.

KnS:  Polecasz innym studentom udział w projektach stażowych?

MW: Tak, projekty stażowe przyczyniają się do rozwoju umiejętności miękkich oraz zwiększają szanse na odnalezienie się na rynku pracy. Ponadto to przedsmak prawdziwej pracy w przyszłości, na stażu masz możliwość zapoznania się z kulturą pracy, zazwyczaj dostajesz więcej obowiązków niż na zwykłych praktykach, dzięki czemu zyskasz większe doświadczenie. Warto aplikować do projektów stażowych – nie zawsze się udaje, ale kto nie ryzykuje, ten nie stażuje 😉

KnS: Czy wybrana przez Ciebie branża jest bezpośrednio związana z Twoimi zainteresowaniami?

MW: Tak, bardzo interesują mnie zagadnienia z zakresu Makroekonomii, polityki światowej, finansów przedsiębiorstw i inwestycji. Lubię również poświęcać czas za zgłębianie historii Polski, oraz na naukę języków obcych.

KnS: Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia.

 

Kilka tygodni później otrzymaliśmy informację, że Mateusz Wiatr został pracownikiem firmy Polstal. Gratulujemy!