Galeria laureatów – Joanna Olszówka


Galeria laureatów: Joanna Olszówka

 

Joanna Olszówka, pracownica Conbelts Bytom, która zdobyła pierwszą pracę dzięki udziałowi w programie stażowym „Kariera na start” dzieli się doświadczeniami ze stażu:

 

Joanna Olszówka

Kariera na Start:  Skończyłaś właśnie chemię na Uniwersytecie Śląskim, staż był dla Ciebie pomostem pomiędzy końcem studiów a początkiem drogi zawodowej? Jak wrażenia?

Joanna Olszówka: Na stażu było bardzo przyjemnie. Trafiłam do laboratorium w Conbelts, pracowałam w bardzo miłej atmosferze z ludźmi, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą. Mogłam się dzięki temu wiele nauczyć. Firma była bardzo zadowolona z mojej pracy i w efekcie, właśnie podpisałam z Conbelts swoją pierwszą poważną umowę o pracę. Jestem z tego jestem bardzo dumna.

KnS: Czy staż pomógł Ci rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności?

JO: : Tak, zobaczyłam jak funkcjonuje firma, ale taż jak w praktyce wygląda praca w laboratorium. Dzięki stażowi w Conbelts nauczyłam się również odpowiedzialności  i konsekwencji za podejmowane decyzje.

KnS:  Dzięki „Karierze…” udało Ci się znaleźć pracę. Czy masz jakieś rady dla studentów i absolwentów wyższych uczelni, którzy mają z tym problem?

JO: Polecam udział w projektach stażowych, pomagają one rozpocząć karierę zawodową. Młodym ludziom po studiach niezwykle ciężko jest znaleźć pracę. Projekt „Kariera na start” wymaga od studentów pewnej mobilizacji i wysiłku, jakim jest napisanie pracy problemowej.  Dlatego też zostanie laureatem jest wielkim sukcesem, nawet jeśli nie skutkuje bezpośrednią kontynuacją współpracy. Sukces ten pomaga się wyróżnić, a  w konsekwencji wzbogacić CV, co realnie  pomaga w znalezieniu pracy.

KnS: Promując „Karierę…” stawiamy na przypominanie studentom, jak ważne jest zachowywanie work-life balance. Co zajmuje cię po godzinach?

JO: : Moją pasją jest moda.

KnS: Dziękuję za rozmowę i życzymy sukcesów w nowej pracy.