Galeria laureatów – Klaudia Pilch


Galeria laureatów: Klaudia Pilch

 

Klaudia Pilch, stażystka, a teraz już pracownik firmy NGK Ceramics opowiada o tym, jak staż, odbyty w ramach IV edycji „Kariery na start” wpłynął na jej życie zawodowe.

Klaudia Pilch

Kariera na Start: Staż zakończył się dla Ciebie pracą w NGK Ceramics – był dla Ciebie łagodnym przejście od życia studenckiego do podjęcia pierwszej pracy. Jak oceniasz doświadczenia stażu?

Klaudia Pilch: Staż uważam za bardzo udany. Obowiązki, które wykonywałam idealnie wpasowały się w moje zainteresowania zawodowe i pozwoliły mi zdobyć cenne doświadczenie w Dziale Finansowym. To dzięki niemu otrzymałam propozycję dalszej pracy w firmie.

KnS: Zatem staż pomógł Ci uzupełnić wiedzę i przygotował do wykonywania obecnych obowiązków?

KP:   Tak, nauczyłam się odpowiedzialności w pracy z dokumentami finansowymi. Miałam też okazję poznać proces obiegu dokumentów w tak dużej firmie, jaką jest NGK Ceramics Polska.

KnS: Jak sądzisz, co jest najmocniejszą stroną „Kariery na start”?

KP: Myślę, że program ,,Kariera Na Start” i inne tego typu projekty pozwalają wydobyć ze studentów kreatywne myślenie, pokazują ich zaangażowanie i chęć podjęcia dalszego rozwoju zawodowego. Są także dobrą kartą przetargową, aby przekonać firmę do późniejszego zatrudnienia stażysty. Dlatego polecam wszystkim studentom, aby rozglądali się za takimi projektami. Naprawdę warto!

KnS: W trakcie promocji programu podkreślaliśmy, jak ważna dla rozwoju zawodowego jest pasja. Teraz, kiedy zdobyłaś już pracę, gdzie szukasz motywacji i wytchnienia?

KP: W wędrówkach górskich. Lubię jeździć ze znajomymi w nasze polskie góry, a zdobywanie górskich szczytów daje mi niezwykłą satysfakcję i motywuje do osiągania nie tylko górskich, ale także tych życiowych szczytów.

KnS: Dziękujemy za rozmowę.