Galeria laureatów – Katarzyna Grabowska


Galeria laureatów: Katarzyna Grabowska

 

Katarzyna Grabowska, stażystka w dz iale Front End w firmie JCommerce dzieli się z nami wrażeniami na temat stażu, zrealizowanego w ramach Iv edycji „Kariery na start”:

Katarzyna Grabowska

Kariera na Start: Laureaci naszego konkursu często wskazują na to jak ważne jest „zbieranie” doświadczeń już na etapie studiów,  przyznają, że staż jest dla nich okazją do wkraczania w karierę, poznawania inspirujących ludzi. A dla Ciebie, czym był dla Ciebie zrealizowany w ramach „Kariery na start” staż?

Katarzyna Grabowska: Wygrana w konkursie była dla mnie ogromnym wydarzeniem. Spędziłam trzy miesiące w miłej atmosferze, pracując w zawodzie o jakim marzyłam. Czuję jednak lekki niedosyt. Z moim aktualnym poziomem wiedzy, po zakończeniu stażu nie było projektu w którym mogłabym uczestniczyć. Wiem, że mogłam wynieść ze stażu jeszcze więcej.

KnS: Wskazujesz zatem jeszcze jeden czynnik, który w stażowaniu jest szczególnie istotny: możliwość skonfrontowania wiedzy z wymaganiami pracodawcy…

KG: Tak, staż pomógł mi przede wszystkim zobaczyć czego powinnam się uczyć. Przekonałam się, jak wygląda realizacja projektów, ale też przyswoiłam niezbędną część fundamentalnej wiedzy potrzebną do dalszego rozwoju.

KnS: Warto było?

Tak, zawsze warto uczyć się więcej i nabrać obycia z miejscem i sposobem pracy. Każde doświadczenie tego typu daje krok, który może stanowić istotną przewagę nad osobami, które nigdy nie pracowały jeszcze w swoim zawodzie.

KnS: Nasz film promocyjny, w którym brałaś udział, uwiecznił motto JCommerce, które brzmiało: „Nigdy nie wybieraj pomiędzy pracą, a przyjemnością”. Czy praca w branży IT jest dla Ciebie pasjonująca? Co najbardziej Cię w niej zajmuje?

KG: Tak, również poza obszarem zawodowym interesuję się tworzeniem stron internetowych i oprogramowania, a także grafiką komputerową.

KnS: Dziękujemy za rozmowę i życzymy wielu rozwijających doświadczeń.