Galeria laureatów – Monika Kazimierczak


Galeria laureatów: Monika Kazimierczak

 

Monika Kazimierczak, studentka Architektury i Urbanistyki dzieli się swoimi wrażeniami ze stażu (a teraz już pracy!) w Urzędzie Miejskim w Gliwicach.

 

Monika KazimierczakKariera na Start:  Jak wrażenia po stażu?

Monika Kazimierczak:  Cały okres stażu wspominam bardzo dobrze, poznałam świetnych ludzi, z którymi miałam okazje współpracować. Zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona sposobem pracy w Urzędzie Miasta, ale i też propozycją dalszej współpracy z  wydziałem, w którym odbywałam staż.

KnS:  Czym dla Ciebie był staż zorganizowany w ramach „Kariery na start”?

Staż pomógł mi wejść w „dorosłe życie” – otworzył moją karierę. Dzięki dalszej współpracy z UM będę mogła nabywać nowe doświadczenia w każdej dziedzinie. Szeroki wachlarz problemów, z jakimi przychodzili petenci nauczył mnie, jak ważna jest znajomość przepisów prawnych w dziedzinie architektury.

KnS:  Zatem staż jest według Ciebie pewnym pomostem pomiędzy beztroskim jeszcze czasem studiów, a prawdziwą dorosłością?

A.M-T: Tak, każdy staż stanowi dla młodego człowieka rozpoczynającego swoja karierę pewnego rodzaju ułatwienie. Nie dość, że pozwala na zdobycie doświadczeń, to również daje nadzieje na dalszą współpracę z firmą, w której odbywany jest taki staż.

KnS: Czy poza studiami i pracą znajdujesz jeszcze czas na pasję?

Tak, poza studiami i architekturą moją wielką pasją jest sport – piłka ręczna oraz siatkowa. Interesuję się również geografią świata.

KnS: Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.