Galeria Laureatów – Małgorzata Syczewska


Galeria Laureatów: Małgorzata Syczewska

 

Małgorzata Syczewska, studentka V roku Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz stażystka w Lear Corporation opowiada o możliwościach, jakie daje łączenie studiów ze stażem.

Małgorzata Syczewska2

Kariera na Start: Jak wygląda Twoja obecna współpraca z firmą Lear Corporation?

Małgorzata Syczewska:  Przedstawiciele Lear Corporation zaproponowali mi dalszą współpracę – właśnie podpisałam umowę na kolejny rok. Co najważniejsze, firma wyraziła zgodę na równoległe kontynuowanie przeze mnie studiów. Stażuję 2-3 dni w tygodniu a pozostałe dni poświęcam studiom.

KnS: Zatem możesz zdobywać nową wiedzę i doświadczenie dwutorowo: na uczelni i podczas studiów. Czego uczysz się na stażu?

MS:   Do tej pory na stażu nauczyłam się bardzo wiele! Począwszy od odwagi w kontaktach z przedstawicielami zagranicznych firm, aż po obsługę maszyn a nawet programowanie robotów!

KnS: Warto było wziąć udział w programie?

MS: Tak. Dzięki temu, że staże w ramach „Kariery na start” są płatne mogłam zdobyć doświadczenie bez żadnych wyrzeczeń. Mam na myśli to, że nie musiałam wybierać czy dorobić  sobie w wakacje czy zdobyć doświadczenie w zawodzie. Poza tym poznałam w tej firmie niesamowitych, zwariowanych ludzi.

KnS: W skali od 1 do 5 jak oceniasz zadowolenie z udziału w projekcie?

MS: Piątka z plusem 🙂

KnS: Dziękujemy za rozmowę.